מגשרת עסקית


לא פעם עולה אצל אנשים אשר אינם מכירים את הנושא של גישור השאלה, מה זה גישור ומה מבדיל בינו לבין בוררות או הליך משפטי רגיל. על מנת לענות על השאלה אנחנו נבחן אותו דרך שתי דוגמאות קלאסיות של גישור, אחת של מגשרת עסקית והשנייה של מגשרת משפחתית.
מגשרת עסקית היא מישהי שניגשת לבצע הליך גישור בין שני צדדים שמסוכסכים ביניהם על רקע מסוים, ובוחרים שלא לגשת לבית המשפט בשביל לבחון מי צודק אלא, בוחרים לגשת אליה בשביל להגיע להסכמות משותפות. כאן צריך לומר, במקרים רבים הם לא בוחרים ללכת אלא בית המשפט שולח אותם לפנות להליך גישור בשביל להימנע מהליך משפטי ארוך ויקר. זה נכון גם במקרה של מגשרת משפחתית והליך גישור בין בני זוג או כל הליך גישור אחר בתוך המשפחה.

בשביל להבין מה זה גישור צריך לדעת, שלא מדובר בהליך שיפוטי, לא מדובר בהליך שנועד להחליט מי צודק, כמו שקורה לא פעם בהליכי בוררויות. הליך גישור למעשה נועד ליצור הסכמות מסוימות על מנת למנוע הליכה לבית משפט או בשביל למנוע קרע שלם. מגשרת עסקית, תנסה להשתמש בכל הידע שיש לה ובכל המידע שהיא קיבלה משני הצדדים, בשביל להוכיח שרב המשותף על הנפרד ביניהם ואם לא, אז ללא ספק יש מספיק משותף בשביל שיוכלו לעבוד או לקיים סוג של יחסים.
במקרה של מגשרת משפחתית זה הרבה יותר ברור ולו מהסיבה הפשוטה, גם אם מדובר בבני זוג שמחליטים להיפרד, עדיין יש ביניהם רמה מסוימת של קשר, הוא מתבטא דרך ילדים משותפים, רכוש משותף, שלא נדבר על זיכרונות ורגשות ישנים. במקרה של מגשרת עסקים, הרי שהרבה פעמים האינטרס הכלכלי הצר צריך לגבור על אינטרסים אחרים, בין אם מדובר באינטרסים של כסף או אינטרסים של כבוד, ערכים ואגו. למשל, אם יש סיכוי שבעתיד הם ירוויחו יותר אם הם יעבדו ביחד מאשר אם הם יפנו לבית המשפט ויצאו משם מנצחים, הרי שמגשרת עסקים תצטרך להבהיר להם את זה ולהוכיח שזו הסיבה שמשתלם להם להסכים להליך גישור.

צריך לומר עוד, שבמסגרת הליך של מגשרת עסקית או מגשרת משפחתית, יש מקום לשני הצדדים להשמיע את הטענות שלהם, עמדות ואינטרסים, מה הם רוצים בעצם, וכך ביחד מגיעים להסכמה משותפת, מתוך כוונה לצאת עם הסכם גישור שמקובל על שניהם.

אם אתם רוצים לדעת עוד על השאלה מה זה גישור ובפרט על מגשרת עסקית או מגשרת משפחתית, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אצלנו במרכז גישור נאור תוכלו לקבל את כל התשובות וההסברים בנושא. פנו אלינו עוד היום במייל או בטלפון, והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולכל עניין. אנחנו כאן לשירותכם.
 
 
טלפון
072-33-80-359
דואל
leas999@gmail.com
כתובת
ראשון לציון מערב
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום
וללא התחייבות מלאו פרטים
"כל מה שאפשרי כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה"
מגשר מומלץ    הליך גישור ביבנה    גישור לחברה    מגשרת מומלצת    גירושין בשיתוף פעולה    הליך הגישור    הסכם גירושין בהסכמה    חלוקת רכוש בעת גירושין    יישוב סכסוכים וגישור    מגשר בראשון לציון    מגשרים בתל אביב    מגשרת עסקית