הליך הגישור


לפני מספר שנים חוקקה הכנסת חוק שקובע, שכל זוג שעומד בפני גירושים, חייב לעבור הליך גישור ורק אם הוא נכשל הם יכולים לפנות לבית משפט ולהתחיל בהליך גירושין. המטרה היתה שיותר ויותר זוגות יסכימו להליך גירושין בהסכמה ולא יידרשו לעבור הליך גירושין בבית משפט, אשר בדרך כלל הוא מסובך קשה ולא נעים.
אחת השאלות שעלתה בהקשר זה היא, למה המדינה מתערבת בדרך בה בני זוג בוחרים לסיים את הקשר ביניהם ולהתגרש? למה היא מעודדת אותם לעבור את אותו הליך הגישור, ולצפות להליך גירושין בהסכמה, גם אם רוצים לעבור הליך גירושין אלים וקשה? הרי מדובר באנשים בוגרים וזו זכותם המלאה לבחור את הדרך בה הם בוחרים להתגרש, אף על פי שברור לכל שאם הם לא יבחרו בהליך גישור גירושין ויעדיפו גירושין בבית משפט מראש, מצבם יהיה פחות טוב.

מיד נסביר מדוע המדינה מעודדת לבצע הליך גישור גירושים, אך לפני כן חשוב להבהיר, לא מדובר במקרה היחידי בו המדינה מעודד לבצע את הליך הגישור, אלא גם במקרים אחרים, רבים, ומי נבין מדוע זה חשוב לה כל כך.
כשבני זוג מחליטים להתגרש, למדינה איכפת משני דברים עיקריים, הראשון, שהילדים לא יינזקו כתוצאה מההחלטה, ושהתהליך המשפטי לא יהיה מסורבל ארוך ומבוזבז. ברור מאליו שזו יכולה החלטה של המדינה כמה זמן להקציב לתהליך המשפטי אך בכל מקרה, מדובר על הליך שעולה כסף גם למדינה, ואת זה היא רוצה לחסוך.

זה נכון, כאמור גם במקרים אחרים, כלומר אנחנו נראה לא מעט מצבים בהם המדינה קוראת למתדיינים ושולחת אותם לבצע הליך גישור. כך בית המשפט יכול להתפנות ולהתעסק בדברים אחרים. הליך הגישור נועד להקל על העומס בבית המשפט ולחסוך בהוצאות.
לגבי הילדים, ובכן אין ספק שהליך גירושין בהסכמה, יכול להקל ברמות שונות על הילדים, לשמור עליהם. הרי בהליך גירושין רגיל הילדים נאלצים לספוג לא מעט השתקפויות של ההורה את בן או בת הזוג. ברגע שהתהליך בין ההורים עובר בצורה טובה, זה מקרין גם על הילדים ועם היחס שלהם עם ההורים.

חשוב להדגיש, זוגות שפונים להליך הגישור, לא מקבלים פחות מאשר בתהליך גירושין רגיל, הם מקבלים את מה שהם צריכים, פלוס מינוס, רק תוך כדי הסכמה עם הצד השני, הבנת הצרכים והמטרות שלו, וכמובן כל זה תוך שמירת על קשר טוב יותר עם הצד השני.
אם אתם רוצים לדעת עוד על הליך הגישור ובפרט על הליך גישור גירושין, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום. אנחנו במרכז גישור נאור נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. פנו אלינו בטלפון או במייל והצוות שלנו יתאים מועד לפגישה כמה שיותר מהר. 
 
טלפון
072-33-80-359
דואל
leas999@gmail.com
כתובת
ראשון לציון מערב
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום
וללא התחייבות מלאו פרטים
"כל מה שאפשרי כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה"
מגשר מומלץ    הליך גישור ביבנה    גישור לחברה    מגשרת מומלצת    גירושין בשיתוף פעולה    הליך הגישור    הסכם גירושין בהסכמה    חלוקת רכוש בעת גירושין    יישוב סכסוכים וגישור    מגשר בראשון לציון    מגשרים בתל אביב    מגשרת עסקית