גישור עסקי


לא פעם אנחנו קוראים בתקשורת על סכסוכים בין אנשי עסקים, סכסוכים שמובילים לבתי משפט, להתדיינות ארוכה אשר גורמת לשני הצדדים הפסדים כספיים עצומים ופגיעה תדמיתית קשה. כל זה היה נמנע אילו הם היו בוחרים בהליך של גישור עסקי. 

גישור עסקי הוא הליך עליו מופקדים מגשר או מגשרת עסקית, כשהרעיון הוא ששני הצדדים מגיעים אליו בהסכמה ורצון, מתוך כוונה להגיע להסכמות ביניהם דרך הליך בו המגשר או המגשרת מלווים אותם בתהליך וגורמים להם להתפשר ולקבל לא רק את מה שהם רוצים אלא גם מה שהצד השני רוצה. 

הליך של גישור עסקי יכול להתבצע ברמות שונות כמובן, החל מסכסוכים שעלותם מיליוני שקלים ועד סכסוך על קיום תנאי החוזה או קיום הבטחות שונות ועוד. כלומר, מדובר בהליך מאוד רחב שמכניס תחת כנפיו מגוון של סכסוכים בין הצדדים השונים. יש לציין, שלא פעם גישור עסקי מחליף את ההליך המשפטי, מתוך דרישה של בית המשפט, כלומר השופט עצמו מפנה את הצדדים להליך גישור, ואם הם לא מצליחים להגיע שם להסכמות,

אז הוא מתחיל בהליך משפטי. יש לומר שבמקרה כזה, שני הצדדים מחויבים להגיע להליך גישור ומכאן ששניהם לא תמיד מגיעים מרצון ולא תמיד משיגים את מה שהם רוצים. הסיבה שסכסוכים עסקיים מגיעים להליך גישור עסקי היא, הבנה שהליך משפטי לוקח זמן ועולה כסף. 

מגשר או מגשרת עסקים, מגיעים להליך גישור עסקי, בדיוק כמו שופטים, דף חלק, נטול אינטרסים וקרבה אישית לאחד מהצדדים. ברוב המקרים, מגשרים עסקיים מכירים את הנושא, ואם לא הם יכולים להשתמש במומחים בתחום. כלומר, לא מדובר בהליך שנעשה על עיוור מבחינתם, הם יודעים את המושגים, מכירים את המונחים, והם יכולים להיעזר במומחים שיסבירו להם.

בדיוק כמו בית המשפט. ההבדל הגדול הוא, שהם לא שיפוטיים, הם לא מכריעים מי צודק, ולא קובעים אילו טענות נכונות ואילו לא. מגשרים עסקיים, תפקידם להגיע להסכמה בין הצדדים ובכך להביא לידי סיום הסכסוך כשני הצדדים נהנים ממצב בו מקסימום הדרישות שלהם מתמלאות מבלי לפגוע אחד בשני. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על גישור עסקי, אתם מוזמנים לפנות אלינו, גישור נאור, אנחנו מתעסקות בתחום שנים רבות ופועלות לגישור בין עסקים בתחומים שונים. ניתן ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ובכל נושא. אנחנו נעזור לכם לפתור כל סכסוך בדרך הפשוטה והנעימה. 
 
 
טלפון
072-33-80-359
דואל
leas999@gmail.com
כתובת
ראשון לציון מערב
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום
וללא התחייבות מלאו פרטים
"כל מה שאפשרי כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה"
מגשר מומלץ    הליך גישור ביבנה    גישור לחברה    מגשרת מומלצת    גירושין בשיתוף פעולה    הליך הגישור    הסכם גירושין בהסכמה    חלוקת רכוש בעת גירושין    יישוב סכסוכים וגישור    מגשר בראשון לציון    מגשרים בתל אביב    מגשרת עסקית