גישור חברתי


בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר הליכה לכיוון של גישור במקרים של סכסוכים, הן משפחתיים, עסקיים, תעסוקתיים ואחרים. יש לכך מגוון סיבות ואנחנו נסביר אותן במאמר זה. 

אך לפני שנסביר מדוע אנשים פונים לגישור, נסביר בקצרה מה זאת אומרת גישור ואילו מאפיינים יש בו. גישור הוא אמצעי דרכו גורמים שנמצאים בסכסוך יכולים להגיע לפתרון מוסכם על שני הצדדים תוך הכרה באינטרסים ובצרכים של כל אחד מהם. הרעיון הוא מאוד פשוט. במקום ללכת לבית משפט, להתדיינות ארוכה, מסורבלת ויקרה, בה במקרה הטוב, אחד הצדדים ינצח ובמקרה הרע, שני הצדדים יצטרכו להתפשר מבלי שהם יקבלו את מה שהם באמת רוצים, הרי שבהליך גישור, שני הצדדים מתדיינים, ביחד עם מגשר במטרה לקבל את מה ששני הצדדים רוצים. 

במהלך הגישור, שני הצדדים מסבירים מה העמדות שלהם, מה האינטרסים שחשובים להם להשיג, ובעזרת המגשר, שני הצדדים מגיעים לעמק השווה, כך שהם משיגים את מה שהם רוצים. לא תמיד זה אפשרי כמובן, אך מאחר ומדובר בהליך לא שיפוטי, בהליך בו שני הצדדים שווים (לא הליך של תובע מול נתבע), הרי שקל יותר להגיע להסכמות. 

ישנם סוגים שונים של גישור, אחד מהם הוא גישור חברתי. גישור שמבוסס על ערכים נעלים מתוך כוונה להביא לשינוי חברתי ולדיאלוג בתוך החברה. גישור חברתי מוכר הן בקהילות שונות, והן בקרב עובדים ומעבידים ובמסגרות נוספות. גישור כזה מתבסס, בין היתר, על ההכרה ששני הצדדים רוצים להמשיך ולקיים מערכת יחסים טובה, כלומר הרעיון הוא ששני הצדדים מעוניינים לעבוד ביחד ולא להגיע למצב בו הקשר ביניהם נפסק אחרי איקס זמן. 

אנשים פונים אל גישור חברתי ואל גישור בכלל מסיבות שונות, החל מכך שמדובר בהליך הרבה יותר נעים ופשוט, זה הליך מהיר יותר מהליך משפטי, הוא יותר זול, וכן התחושה היא, שבהליך כזה מקשיבים לשני הצדדים, לפעמים כל מה שאנחנו רוצים זה שיקשיבו לנו, וזה מה שבאמת קורה בהליך גישור חברתי ובכלל, להבדיל מהליך משפטי. יש לומר עוד, שלפעמים הדברים לא יכולים להגיע להליך משפטי ואין ברירה אלא לקחת אותם להליך של גישור. 

אנחנו רוצות להזמין אותכם להליך גישור חברתי ביבנה. אנחנו, לאה סגל ותמרה וורסולקר, מתמחות בהליכי גישור חברתי ובכלל. אנחנו מבצעות גישור בעבודה ביבנה ובסביבה וכן גישור בתחומים רבים אחרים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. 
 
 
טלפון
072-33-80-359
דואל
leas999@gmail.com
כתובת
ראשון לציון מערב
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום
וללא התחייבות מלאו פרטים
"כל מה שאפשרי כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה"
מגשר מומלץ    הליך גישור ביבנה    גישור לחברה    מגשרת מומלצת    גירושין בשיתוף פעולה    הליך הגישור    הסכם גירושין בהסכמה    חלוקת רכוש בעת גירושין    יישוב סכסוכים וגישור    מגשר בראשון לציון    מגשרים בתל אביב    מגשרת עסקית