גירושין בשיתוף פעולה


הנתונים מלמדים אותנו שזוג אחד מכל ארבעה זוגות מתגרש. מדובר על עלייה משמעותית שמתרחשת כבר מספר שנים. הנתונים והסיפורים גם מלמדים אותנו, שיותר ויותר זוגות עוברים תהליכי גירושים מאוד לא נעימים, כאלה שמשפיעים עליהם ועל ילדיהם המשותפים.
זו הסיבה שהמחוקק קבע את מה שנקרא "גירושין בשיתוף פעולה" או יותר נכון, הליך גישור בגירושים. הרעיון הוא מאוד פשוט, במקום למהר אל בית המשפט או על בית הדין הרבני ולהתקוטט שם על כל פסיק, אז פונים להליך של גישור במשפחה, ושם עוברים תהליך גירושין בצורה הרבה יותר פשוטה, מהירה ונוחה. אומנם זה לא משנה את העובדה שמתגרשים אך מדובר בהליך גירושין בשיתוף פעולה.
הגישה של גירושין בשיתוף פעולה היא מאוד פשוטה וקלה. שני בני הזוג מגיעים אל מרכז גישור במשפחה, שם הם פוגשים מגשר מוסמך והוא מבצע איתם תהליך משותף. זה לא תהליך שיפוטי ולא תהליך שנועד להכריע בשאלה מי צודק ומי לא. התהליך גם לא נועד לעודד אותם לוותר על השאיפה שלהם להתגרש, לא מדובר בגורם שנועד לפשר בין הצדדים ולהחזיר אותם לחיות ביחד.

אותו מגשר בסך הכל נועד לגרום להם להבין את האינטרסים אחד של השני, את העמדות והרצונות, וביחד להגיע להסכמות כך שכל צד יצא מרוצה, והם יוכלו לפתוח פרק חדש בחייהם בשלווה. זה נכון גם לגבי עצמם, גם לגבי הקשרים שלהם עם אנשים אחרים, הקשרים שלהם אחד עם השני ואפילו גישור בין ילדים, כך שהקשר ביניהם לא יפגע בילדים.

גירושין בשיתוף פעולה הוא הליך זריז יחסית, לא מדובר בתהליך ארוך אלא תהליך שנמשך מספר מפגשים וזה גם יתרון עצום לעומת הליך גירושין רגיל, שיכול להימשך זמן רב ולגרום נזק מתמשך לשני הצדדים. צריך לזכור, הליך גירושין במתכונתו הישנה, יכול לגרום נזק כלכלי ונזקים אחרים נלווים. זה יכול להשפיע בצורה מהותית על בני הזוג מהיבטים שונים. לכן גישור במשפחה זה התהליך הטוב ביותר עבור בני זוג שהחליטו לפרק את החבילה אבל לא רוצים להרוס את עצמם, אחד את השני ואת הקשר ביניהם לגמרי.
חשוב לומר לפני סיום, גישור במרכז נעשה רק על ידי גורם מוסמך, לא כל אחד יכול להיות מגשר. כמו כן, לא מדובר בהליך שבסופו צד אחד יכול לומר ניצחתי את הצד השני, אלא אפשר לסכמו רק ששני הצדדים יוצאים ממנו.

לסיום, אם אתם רוצים לדעת עוד על גירושין בשיתוף פעולה, זה הזמן לפנות אלינו, אתם מוזמנים לפנות אלינו מרכז גישור נאור, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם לעבור תהליך גירושין בצורה מהירה ונוחה. פנו אלינו בטלפון או דרך האתר שלנו ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולכל עניין ושאלה שעולה על דעתכם. 
 
טלפון
072-33-80-359
דואל
leas999@gmail.com
כתובת
ראשון לציון מערב
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום
וללא התחייבות מלאו פרטים
"כל מה שאפשרי כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה"
מגשר מומלץ    הליך גישור ביבנה    גישור לחברה    מגשרת מומלצת    גירושין בשיתוף פעולה    הליך הגישור    הסכם גירושין בהסכמה    חלוקת רכוש בעת גירושין    יישוב סכסוכים וגישור    מגשר בראשון לציון    מגשרים בתל אביב    מגשרת עסקית